top of page

Ніч без світанку

Уперше у Львові на спомин про жертв розстрілів НКВД у тюрмах Західної України в червні 1941 року у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» у п’ятницю, 21 червня, о 19.00 відбудеться музично –драматичне дійство «Ніч без світанку».

Музично-драматичне дійство «Ніч без світанку» приурочене до пам’ятної дати – початку німецько-радянської війни, що відкрилася кривавою сторінкою в історії Західної України, коли у всіх її тюрмах співробітники НКВД вчинили масові розстріли ув’язнених людей. Так, тільки у Тюрмі №1 , знаній, як тюрма на Лонцького, за документами НКВД було убито 1681 особу (однак, ці ж документи, свідчать, що насправді кількість жертв була набагато більшою, оскільки схоплених в облавах в останні дні перед війною, не обліковували у в’язниці належним чином).

Програма заходу, підтриманого Львівською обласною радою та Львівською облдержадміністрацією, передбачає інсталяцію у в’язничному подвір’ї фотовиставки «Галицькі портрети», декламування поезії Василя Симоненка та Василя Стуса та фрагментів роману Юрія Винничука «Танго смерті» й дослідження Інни Федущак та Олега Романіва «Західноукраїнська трагедія: 1941», а також струнне виконання елегійних творів українських та чужоземних композиторів.

Ініціював цю культурно-мистецьку подію диригент Львівської опери заслужений артист України Мирон Юсипович, котрий виступив художнім керівником проекту, до якого залучив акторів майстерні «Мистецький простір» під керівництвом режисера Уляни Мороз та музикантів академічного камерного оркестру «Віртуози Львова»  ( худ.кер. – народний артист України Сергій Бурко, керівник і концертмейстер заслужений артист України Володимир Дуда. Цією програмою музей також вшановує пам’ять про незабутніх очільників товариства «Пошук» Інну та Віктора Федущаків, котрі персонально доклалися до того, аби встановити поіменно чималу кількість жертв сталінських репресій та війни.

У програмі «Ніч без світанку» серед інших творів звучатимуть третя частина «Простої симфонії» Бенджаміна Бріттена, «Aria» з сюїти для камерного оркестру «З часів Гольберга» Едварда Гріга, «Адажіо» Самюеля Барбера, «Адажіо» соль-мінор Томазо Альбіноні, Сюїта №3 «Античні танці і пісні» Отторіно Респігі,«Елегія пам’яті С.Людкевича» Євгена Станковича та «Прелюд пам’яті Т.Шевченка» Якова Степового.

 

 

bottom of page